Subsidie op zonnepanelen Wateringen
Wateringen ligt op korte afstand van onze thuisbasis in Naaldwijk, in het hart van het Westland. Wij komen hier dan ook regelmatig voor ondernemers die hun bedrijfsdak willen verduurzamen met zonnepanelen. Wij helpen u bij het aanvragen van subsidie, maken het dak waar nodig geschikt en verzorgen de installatie. Zo regelt u uw verduurzaming met een partij die de regio goed kent.

Onze aanpak in Wateringen
Elk verduurzamingstraject begint bij ons met een blik op het dak. Wij voeren een inspectie uit en beoordelen de constructie, de dakbedekking en de draagkracht, zodat helder is of het dak de zonnepanelen aankan. Waar nodig maken wij het dak eerst geschikt, bijvoorbeeld door de dakbedekking te vernieuwen. Vervolgens bespreken wij de regelingen die op dat moment bij uw bedrijf passen en lichten wij de voorwaarden toe. De voorwaarden en de openstaande termijnen wisselen per periode; dat bijhouden nemen wij van u over. Wij ondersteunen u bij de aanvraag en plaatsen daarna de panelen. Omdat Wateringen dichtbij ligt, zijn de lijnen kort en kunnen wij snel afstemmen over de planning en de uitvoering, van het eerste advies tot de oplevering. Onze werkwijze bij zonnepanelen op uw bedrijfsdak staat uitgebreid beschreven op de pagina daarover.
Referentieproject in Wateringen
Een mooi voorbeeld uit Wateringen is de Renovatie schuurkas Doerstaete in Wateringen. Bij dit project renoveerden wij een schuurkas en gaven wij het pand een verzorgde, duurzame uitstraling. Het laat zien hoe wij in de directe omgeving bestaande panden met zorg aanpakken en geschikt maken voor de toekomst, een aanpak die ook bij de plaatsing van zonnepanelen op uw dak goed van pas komt.
Panelen boven een werkend bedrijf
De montage van zonnepanelen speelt zich af boven een bedrijf dat gewoon doordraait. Hijsmomenten plannen we daarom buiten uw drukste uren, de zone onder het werkvlak wordt afgezet en de looproutes voor personeel blijven vrij. Het dak is korte tijd het domein van de monteurs, terwijl er beneden weinig verandert.
Ook de volgorde op het dak zelf is doordacht. Bevestiging, bekabeling en panelen volgen elkaar per dakvlak op, zodat een vlak dat begonnen is ook in dezelfde periode wordt afgerond en er geen half werk blijft liggen als het weer omslaat. Zo blijft het dak in elke fase van de montage gewoon dicht.
Daken zoals het Westland ze bouwt
Kasschuren, loodsen en bedrijfsruimtes in deze omgeving hebben elk hun eigen dakopbouw, en die kennen wij van binnenuit. Onze monteurs weten hoe een schuurdak uit de tuinbouw in elkaar zit, waar de sterke punten van de constructie zitten en welke bevestiging bij welk daktype hoort. Dat scheelt verrassingen tijdens de montage en levert een installatie op die past bij het gebouw eronder.
Twijfelt u of uw dak het gewicht aankan, dan geeft de inspectie vooraf duidelijkheid. We beoordelen de constructie en de staat van de bedekking en koppelen daar een eerlijk advies aan: direct plaatsen, eerst het dak aanpakken, of een combinatie van beide in één traject.
Zon als onderdeel van een groter plan
Zonnepanelen zijn zelden de laatste stap in de verduurzaming van een pand. Wie het dak toch al aanpakt, kan isolatie, lichtplaten en opwek in één keer combineren, in lijn met ons concept Energie A1+ Dak. De aanvraag van subsidie loopt daarin gewoon mee: we zoeken per project uit welke regelingen er dan voor uw bedrijf gelden en bewaken de bijbehorende termijnen. Voor de complete gang van zaken bij renovatie van bedrijfspanden verwijzen wij u naar de betreffende pagina.
Heeft u een bedrijfsdak in Wateringen dat geschikt is voor zonnepanelen? Vraag vrijblijvend een offerte aan en wij komen graag langs.
Onze projecten in Wateringen
Veelgestelde vragen
Welke subsidie geldt voor zonnepanelen op een bedrijfspand?
Veel ondernemers denken dat er één vaste regeling bestaat waar zij zich simpelweg voor kunnen aanmelden, maar in werkelijkheid zijn er verschillende regelingen die elk hun eigen voorwaarden stellen aan vermogen, aansluiting en het moment van aanvragen. Voor bedrijven kunnen verschillende regelingen van toepassing zijn, en welke dat precies zijn, verschilt per situatie en per periode. Wij brengen daarom per aanvraag in kaart welke mogelijkheden er voor uw pand in Wateringen daadwerkelijk gelden, in plaats van uit te gaan van algemene informatie die inmiddels achterhaald kan zijn. Dat heeft gevolgen voor de planning: sommige regelingen kennen een beperkt budget of een deadline, waardoor het raadzaam is om niet te lang te wachten met de aanvraag zodra de opname is afgerond en de mogelijkheden helder zijn. Zo voorkomt u dat u achteraf voor een gesloten loket staat.
Moet mijn dak geschikt zijn voor zonnepanelen?
Veel ondernemers gaan ervan uit dat een dak dat er goed uitziet, ook automatisch geschikt is voor panelen, maar dat is niet vanzelfsprekend het geval. Onder een intacte bedekking kan een constructie schuilen die niet berekend is op het extra gewicht, of een bitumenlaag die aan het einde van zijn levensduur zit zonder dat dit van buitenaf zichtbaar is. Dat beoordelen wij daarom voordat er ook maar één paneel het dak op gaat. Bij de inspectie kijken wij naar de draagconstructie, de staat van de bedekking en de bevestigingsmogelijkheden. Is het dak nog niet op orde, dan heeft dat gevolgen voor de planning: wij vernieuwen eerst de bedekking en plaatsen de panelen daarna op een dak dat weer jarenlang mee kan.
Verzorgt Barten Projecten ook het dak onder de panelen?
Inderdaad, dakwerk en installatie komen bij ons uit dezelfde hand, en daarbij is er een duidelijk onderscheid tussen twee situaties. Is de dakbedekking nog in goede staat, dan volstaat een technische controle voordat de panelen worden geplaatst. Moet de bedekking vervangen worden of de isolatie verbeterd, dan voeren wij dat uit in hetzelfde traject als de plaatsing van de panelen, zodat het dak niet binnen een paar jaar alsnog open moet. Welke situatie voor uw pand geldt, bepalen wij bij de opname, aan de hand van de leeftijd van de bedekking en de staat van de constructie eronder. In beide gevallen maakt u afspraken met één partij, en sluit de planning van dakwerk en installatie logisch op elkaar aan, zonder dat u zelf twee aannemers hoeft te coördineren.
Ontvang vrijblijvend en snel meer info
Vul uw e-mailadres in en wij nemen contact met u op.
Een pand in Wateringen? Vraag een offerte aan
Wij komen kosteloos langs voor een opname op locatie en u ontvangt binnen 48 uur een reactie.


