
Renovatie Bedrijfspand Tegelfloor Breda
Bij Tegelfloor in Breda heeft Barten Projecten een grondige gevelrenovatie uitgevoerd. De oude gevel was verouderd en voldeed niet meer aan de moderne eisen. Daarom hebben wij de complete gevel, inclusief kozijnen en muren, gedemonteerd. Het pand is volledig gestript en daarna opnieuw geïsoleerd voor optimale energie-efficiëntie.
Duurzame Materialen en Innovatieve Details
Voor dit project hebben we in totaal 440 m² gevels gerenoveerd. Hierbij zijn gevelplaten gebruikt met een dikte van 100 mm en een uitstekende isolatiewaarde van 4,76 m² K/W. De platen zijn uitgevoerd in de kleur RAL9005 (zwart) en hebben een garantie van 30 jaar. Na het plaatsen van de isolatieplaten hebben we damwandprofielplaten gemonteerd. Deze zorgen voor een extra visueel effect en zijn uitgevoerd in een zwarte metallic kleur.
Alle kozijnen zijn vervangen en voorzien van tripleglas. Dit glas biedt niet alleen een moderne uitstraling, maar ook een uitstekende isolatie. Daarnaast is aan de voorzijde een nieuwe, volledig geïsoleerde elektrische schuifpui geplaatst. Deze toevoeging geeft het pand een uitnodigende en professionele uitstraling, perfect passend bij het winkelconcept van Tegelfloor.
Extra Details voor een Luxe Afwerking
Om de voorgevel meer karakter te geven, hebben we een stuk beton gestort. Hierop hebben we een bamboe façade geplaatst, waarmee zowel de wanden als de vloer zijn afgewerkt. Bamboe is niet alleen esthetisch aantrekkelijk, maar ook een duurzame keuze.
Ondersteuning bij Subsidies
Barten Projecten heeft ook de subsidietrajecten volledig uit handen genomen. Dit maakte het proces voor Tegelfloor soepel en zorgde voor een prachtig eindresultaat.
Het resultaat is een stijlvolle en moderne renovatie van het bedrijfspand, waarmee Tegelfloor in Breda weer klaar is voor de toekomst. Dit project laat zien hoe renovatie en duurzaamheid hand in hand kunnen gaan.
Strippen en opnieuw opbouwen van een gevelvlak
Een gevel volledig strippen betekent dat het pand tijdelijk open ligt. Wij delen dat werk daarom op in vlakken die binnen een werkgang weer dicht kunnen, en zorgen dat er per dag niet meer open gaat dan er gesloten kan worden. Zo blijft het gebouw wind- en waterdicht, ook als de renovatie meerdere weken loopt.
Met de oude gevel weg ligt de onderconstructie in het zicht. Dat is het moment om verankeringen, regels en aansluitingen te beoordelen en te herstellen. Daarna wordt de nieuwe opbouw laag voor laag aangebracht, waarbij de isolerende laag en de zichtlaag ieder hun eigen bevestiging en hun eigen aansluitdetails hebben.
Gevelwerk aan een winkellocatie in Breda
Een winkel in Noord-Brabant die tijdens de renovatie open blijft, stelt eisen aan de fasering. De entree moet bruikbaar en herkenbaar blijven, de etalage moet zichtbaar zijn en klanten mogen niet langs een actieve werkzone lopen. Wij bepalen daarom vooraf welke route dat wordt en wanneer het werk aan de entreezijde plaatsvindt.
De locatie bepaalt ook de logistiek. Panelen en profielen komen op lange transporten en hebben ruimte nodig om gelost te worden, terwijl er tegelijk bezoekers parkeren. Wij plannen die leveringen op vaste momenten en houden de opstelplaats voor materieel gescheiden van het parkeerterrein dat in gebruik blijft.
Voorgevel met een gesloten isolatieschil
De foto's van voor en na tonen het verschil tussen een verouderde voorgevel en een vlak dat in één lijn doorloopt. Als kozijnen, entree en gevelvlak op elkaar zijn afgestemd, wordt het pand rustiger om te zien en valt de winkel juist beter op. Dat effect komt vooral van de samenhang tussen de onderdelen.
Achter de zichtlaag zit de isolerende opbouw. Een gesloten schil zonder onderbrekingen beperkt warmteverlies en tocht, en houdt in de zomer de warmte beter buiten. In een showroom die het grootste deel van de dag open is, maakt dat het binnenklimaat merkbaar gelijkmatiger voor personeel en bezoekers.
Wij werken vaker in deze omgeving, en wat daarbij komt kijken staat op de pagina over bamboe gevelbekleding in Breda. Wie wil zien hoe dit in een vergelijkbaar pand is uitgevoerd, vindt dat terug bij het bedrijfspand van AJ Tec in Berkel en Rodenrijs.
Ontvang vrijblijvend en snel meer info
Vul uw e-mailadres in en wij nemen contact met u op.
Een vergelijkbaar project voor uw pand?
Wij komen kosteloos langs voor een opname op locatie.




































